Czy ciąża mogła nie zostać wykryta?

Mam 18 lat wczoraj miałam wizytę u ginekologa, od 3 miesięcy mam skąpy okres ale nie mam pozatym żadnych objawów ciąży. Czy jest możliwe żeby lekarz podczas badania USG jamy brzusznej nie zauważył 14 tygodnia ciąży? (rzykładał mi głowice do do podbrzusza i stwierdził że jajniki mam w porządku i nie ma żadnych torbieli)

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w 14. tygodniu ciąży dziecko by było na tyle duże, że lekarz z pewnością by je zauważył podczas badania USG. Poza tym bardzo możliwe, że i Pani doświadczyłaby jakichkolwiek objawów ciąży, zwłaszcza na takim etapie.

Skąpy okres nie jest charakterystyczny dla ciąży. W okresie ciąży nie pojawia się menstruacja, a każde krwawienie powinno być konsultowane z ginekologiem, gdyż może oznaczać problemy z ciążą.

Najprawdopodobniej więc nie jest Pani w ciąży. Gdyby jednak szukała Pani potwierdzenia proszę wykonać test ciążowy z moczu lub oznaczyć poziom beta-HCG we krwi, który da jednoznaczną odpowiedź.

Podobne pytanie do Pani pojawiło się już w naszym serwisie. Znajdzie je Pani po kliknięciu w poniższy link: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ginekolog-moze-nie-zauwazyc-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.