Czy USG przed miesiączka daje prawdziwy wynik?

Mam pytanie: czy usg piersi, robione tuż przed miesiączką, może być pewne? Bo onkolog, który wykonywał mi usg, nie spytał, w którym dniu cyklu jestem. Czy powinien mnie poinformować o tym? I czy na pewno diagnozy mogę być pewna?

ponad rok temu

Witam serdecznie.

USG piersi można wykonać w każdym dniu cyklu. Przeziernośc piersi nie powinna zmieniać się na tyle, żeby zafałszować obraz, np. potencjalnych zmian guzowatych w piersiach.

Pozdrawiam serdecznie.