Czy w miażdżycy należy przestrzegać diety?

Dzień dobry Panie Doktorze. mam pytanie dotyczące diety w przypadku miażdżycy. U mojego taty zdiagnozowano ją przed świętami, jednak nic więcej nie chce powiedzieć. A o diecie dla chorych na miażdżycę nie chce nawet słyszeć. Czy nieprzestrzeganie przez tatę diety, ale przyjmowanie leków jest wystarczające? Czy jego stan bez odpowiedniej diety może drastycznie pogorszyć się?

Dzień dobry,

dieta w miażdżycy polega głównie na ograniczeniu tłuszczy zwierzęcych a zwiększeniu zdrowych kwasów tłuszczowych. Być może Pani tacie słowo dieta kojarzy się z dużym reżimem - a to w tym przypadku tak nie jest.

Warto skontaktować się z dietetykiem z Pani okolicy, który dokładnie wytłumaczy na czym polega taka dieta - bo stosując prawidłowe odżywianie się można zredukować ilość przyjmowanych leków.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga