Czy w przypadku ciąży tabletki antykoncepcyjne zaszkodzą dziecku?

Witam. Postanowiłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne Harmonet. W 1. dniu plamienia przyjęłam pierwszą tabletkę (4.09.). Niestety miesiączki mam nieregularne i na drugi dzień okazało się, że plamienia powoli znikają, a miesiączki nie ma. Czy jestem zabezpieczona pomimo nieprawidłowego przyjmowania preparatu? Poza tym w 3. dniu przyjmowania tabletki (6.09) odbyłam niezabezpieczony stosunek z chłopakiem. Jeżeli doszłoby do ciąży to czy tabletki, które nadal biorę nie zaszkodzą dziecku?

Lek. Tomasz Budlewski

Tabletki zmieniają poziom hormonów które mogą mieć wpływ na dziecko . Przy takiej sytuacji względem nieregularności miesiączek nalezy stosować dodatkowe niehormonalne metody antykoncepcji proszę zgłosić się do lekarza ginekologa i najlepiej oznaczyć beta hcg