Czy wkładka może powodować omdlenia?

Witam. Od ok. dwóch miesięcy mam założoną zwykłą wkładkę wewnątrzmaciczną (mam juz synka). Jak do tej pory wszysyko było w porządku. Ostatnio, gdy kochałam się z mężem (w stojącej pozycji od tyłu) poczułam się bardzo źle, mianowicie zrobiło mi się bardzo słabo, nie potrafiłam utrzymać się na nogach, powoli osuwałam się po ścianie, starsznie zbladłam a usta zrobiły sie sine, niemalże zwymiotowałam. To jest juz druga taka sytuacja i powtarza się tylko wtedy, gdy kocham sie w/w pozycji. Czy może to byc wina wkładki?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli wkładka nie powoduje bólu podczas stosunku, to raczej nie jest ona przyczyną zasłabnięcia. Jednak należałoby usunąć wkładkę, by się co do tego upewnić.

Jeśli do zasłabnięć dochodzi po szczytowaniu, to mogą one towarzyszyć orgazmowi - spowodowane są nagłym obniżeniem ciśnienia krwi po miłosnym uniesieniu. Jest Pani na nie szczególnie wrażliwa w pozycji stojącej, gdy krew łatwiej odpływa z głowy lub współżycie w tej pozycji wiąże się z silniejszym uniesieniem.

Pozdrawiam serdecznie!