Czy woda smakowa może być zastępcą zwykłej wody podczas odchudzania?

Mam 17 lat i ważę 143 kg, nie wiem co robić, już myślałem o operacji żołądka, no ale nie jestem na tyle odważny. Chciałbym schudnąć 30-60 kg, wiem, że to dużo, ale muszę, bo się o siebie boję. Choć ważę dużo, jestem dość sprawny, daję radę. Moją najgorszą wadą są chyba napoje, uwielbiam je, czy to gazowane czy nie, dlatego mam pytanie. Czy woda smakowa może być zastępcą zwykłej wody podczas odchudzania? Czy to da jakieś złe skutki? Kolejnym dużym minusem jest to, że uczę się daleko od domu i mieszkam w internacie, gdzie ciężko utrzymać, a nawet rozpocząć jakąkolwiek dietę. Jakby dało radę, prosiłbym o wypisanie jakiś prostych ćwiczeń do wykonania w domu, w stylu - np. Brzuszki. Proszę o pomoc!
17 LAT ponad rok temu

Witam,
nie podałeś wzrostu, stąd nie wiem, ile wynosi Twoje BMI. Odnośnie do masy ciała, niezbędne jest ustalenie, z czego wynika jej nadmiar. Konieczna jest konsultacja z lekarzem i wykonanie badań.
Nie wiem jak dokładnie się odżywiasz (nie podałeś konkretnego jadłospisu), niemniej nie sądzę, aby jedzenie w internacie było aż tak tuczące. Być może Twoim problemem jest wielkość porcji lub branie dokładek? Być może za pieniądze kupujesz słodycze lub inne przekąski.
Słodkie napoje powinieneś zamienić na zwykłą wodę i niesłodzoną herbatę/napary ziołowe.
Wody smakowe mogą być źródłem zbędnych kcal (część z nich zawiera spory dodatek cukru).

Koniecznie udaj się do lekarza. Również w celu dobrania ćwiczeń do stanu Twojego zdrowia.
Jeśli jesteś bardzo otyły, część ćwiczeń może być wręcz przeciwwskazana (zwłaszcza takie rodzaje treningu, które znacząco przeciążają stawy).

Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.

Pozdrawiam