Czy wtórne utonięcie jest możliwe?

Wtórne utonięcie u dorosłych jest możliwe? Wczoraj byłam na basenie napilam się wody ale też trochę się zachłystnełam, poleciało mi do nosa. Jestem straszna panikarą i boję się że będę miała wtórne utonięcie. Dodam że jestem w Niemczech i normalnie byłabym już u lekarza ale tu nie mam możliwości. Nie mam żadnych objawów wtórnego utonięcia oprócz kaszlu ale to u mnie normalne to spływa mi wydzielina z zatok i cały czas odksztuszam, ale dodam że czuję w tej wydzielinie chlor. Mam 18 jakby co i tak wiem mogę przesadzać ale czy na pewno nic mi nie grozi ?

Lek. Paweł Szadkowski

Skoro nie ma Pani żadnych dolegliwości, nie ma powodu do niepokoju. Zachłyśnięcie się wodą jest sprawą częstą i nie najczęściej nie powoduje żadnych powikłań.