Czy wyniki badań mogą się szybko zmienić?
Mam 20 lat, jestem kobietą. Proszę mi powiedzieć, czy w ciągu 4 dni mogą takiej zmianie ulec wyniki? Oto pierwsze: WBC 5,99, NEUT% 49,8, LYMPH% 41,1, MONO% 6,3, EO% 2,0, BASO% 0,8, NEUT# 2,98, LYMPH# 2,48, MONO# 0,38, EO# 0,12, BASO# 0,05, RBC 4,78, HGB 10,4, HCT 34,1, MCV 71,3, MCH 21,8, MCHC 30,5, RDW-CV 15,8%, RDW-SD 40,5, PLT 450, MPV 11,3, PDW 13,8, P-LCR 37,1, CRP 1,1 MG/DL, ŻELAZO 19 UG/DL. LEKARZ PRZEPISAŁ MI LEKARSTWO. Ponownie badania: WBC 8,0, RBC 4,83, HGB 10,5, HCT 33,8, PLT 493, PCT 482, MCV 70, MCH 21,8, MCHC 31,2, RDW 12,5, MPV 9,8, PDW 15,9 Fe 118 ug%, zażywam lekarstwo. Czy moje wyniki się zmieniły już, czy mi się tylko tak wydaje? Robiłam badanie ginekologiczne, wszystko OK. Te wyniki nie są robione w tym samym laboratorium, w poniedziałek jadę na usg i nie wiem, czy nie zrobić jeszcze raz badań w innym laboratorium i które wyniki się potwierdzą.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Co o naszym zdrowiu mówi żywa kropla krwi? [Specjalista radzi]
Krew może wiele powiedzieć o naszym zdrowiu, a jeszcze więcej świeżo pobrana, która natychmiast trafia pod mikroskop. Pozwala nam to określić, czy organizm jest zakwaszony, ma odpowiedni poziom wolnych rodników, nie jest obciążony toksynami, pasożytami czy grzybami.
Witam!
Wyniki nie różnią się znacznie. Wartości poszczególnych parametrów mogą różnić się między sobą w kilkudniowym odstępie, zwłaszcza kiedy oznaczane są w różnych laboratoriach. Monitoring określonych zmian warto prowadzić, robiąc badania w jednym laboratorium, taka obserwacja jest najbardziej wiarygodna.
Stężenie żelaza w surowicy w trakcie leczenia może ulegać szybkiemu wzrostowi, co świadczy o dobrym wchłanianiu z przewodu pokarmowego, dlatego przyczyny poszukiwać należy przed włączeniem leczenia.
Kontrolę warto wykonać po 3-4 tygodniach od rozpoczęcia leczenia. Zbyt częste oznaczanie morfologii nie ma sensu.
Pozdrawiam