Czy z moją ciążą wszystko jest w porządku?

Witam, mam pytnie: w poniedziałek 02.08 robilam badanie HCG, wyszło mi <0,1 mlU/ml, drugie robiłam 04.08 i wyszło 3206,0mlU/ml.

Proszę mi powiedzieć czy może być to ciąża obumarła? Z moich obliczeń jestem w piątym tygodniu ciąży lekarz mówi, że w szóstym ostatnią miesiączkę miałam 07.06, zaszłam 27 czerwca. Proszę mi odpisać, bo nie wiem czy lekarz się nie myli.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Nie napisała Pani na jakiej podstawie lekarz powiedział, że jest Pani w szóstym tygodniu ciąży. Jeżeli na podstawie poziomu bHCG, to takie szacowanie obarczone jest bardzo wysokim błędem i prawdopodobnie to Pani ma rację określając wiek ciąży. Jeżeli lekarz określił wiek ciąży na podstawie obrazu w badaniu USG, to raczej on ma rację, a Pani obliczenia zawierają błąd.

Proszę pamiętać, że lekarz podając wiek ciąży podaje go licząć od ostatniej miesiączki, czyli do wieku ciąży licząc od daty zapłodnienia dodaje dwa tygodnie. Nie ma powodów by sądzić, że z Pani ciążą dzieje się coś złego. Poziom bHCG rośnie w prawidłowym tempie, nie odczuwa Pani bólów, nie krwawi. Proszę być dobrej myśli!

Pozdrawiam serdecznie!