Czy zabieg usunięcia tej narośli będzie bolesny?

6 czerwca 2017 miałam usuwana chirurgicznie 8. Policzek po zabiegu powiększył się utworzyła się twarda narosl ból się powiększył, 3 tygodnie temu byłam u tego samego chirurga na kontroli powiedział ze tam ma się goic.wczoraj okazało się ze przy samej zuchwie i nerwie chirurg zostawil cześć korzenia, obecnie wypływa tez ropa.czy zabieg usunięcia jest bolesny?czy lepiej zostawić ten kawałek korzenia a stan zapalny kiedyś sam ustąpi?

Dzien dobry, wszystko zależy od obrazu na zdjęciu rtg, jeśli złamana końcówka korzenia jest głęboko w kości przy nerwie, to czasami pozostawia się taki fragment, natomiast jeśli wycieka Pani treść ropna z tego miejsca to obawiam się, że niestety trzeba będzie to usunąć.
pozdrawiam serdecznie
Grzegorz Gdula