Czy zgrubienie na jądrze oznacza żylaki i konieczność operacji?

Dzisiaj idę do lekarza bo wyczuwam na lewym jądrze tj guzek który jest trochę obrośbięty tj tłuszczem. Tj nad jądrem czuje tj guzek lub żylaki. Ale chyba to są żylaki. Boli mnie jeśli dotykam tego "guzka" lub "żylaka". A jak siedzę to czuję tj dyskomfort ale nie ból. Czy będę miał operację? Bardzo się boję. Proszę o wsparcie. :'(

Ale bez bezpośredniego badania trudno określić czym są te zmiany. Może to jakieś torbiele, może jakieś zwłóknienia, może żylaki, a może nawet prawidłowa struktura najądrzy. Musi Pan w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem, który Pana zbada. Może konieczne okaże się wykonanie USG. O wszystkim zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu. Operacja to zazwyczaj ostateczność i muszą być do tego ewidentne wskazania.