Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zgrubienie na jądrze oznacza żylaki i konieczność operacji?

Dzisiaj idę do lekarza bo wyczuwam na lewym jądrze tj guzek który jest trochę obrośbięty tj tłuszczem. Tj nad jądrem czuje tj guzek lub żylaki. Ale chyba to są żylaki. Boli mnie jeśli dotykam tego "guzka" lub "żylaka". A jak siedzę to czuję tj dyskomfort ale nie ból. Czy będę miał operację? Bardzo się boję. Proszę o wsparcie. :'(
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 12 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Ale bez bezpośredniego badania trudno określić czym są te zmiany. Może to jakieś torbiele, może jakieś zwłóknienia, może żylaki, a może nawet prawidłowa struktura najądrzy. Musi Pan w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem, który Pana zbada. Może konieczne okaże się wykonanie USG. O wszystkim zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu. Operacja to zazwyczaj ostateczność i muszą być do tego ewidentne wskazania.

Specjalista chirurgii ogólnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety