Czy zioła osłabiają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych RIGEVIDON?

Witam! Czy leki ziołowe, uspakajające (LABOFARM) na bazie: Korzeń kozłka (Valerianae radix) - 170 mg Liść melisy (Melissae folium) - 50 mg Szyszka chmielu (Lupuli flos) - 50 mg Ziele serdecznika (Leonuri cardiacae herba) - 50 mg osłabiają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych RIGEVIDON?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Producent leku podaje, że istnieje możliwość interakcji z doustnymi lekami antykoncepcyjnymi. Zatem należy się liczyć, że działanie antykoncepcyjne tabletek zostanie osłabione.