Czym może być spowodowane powiększenie tych węzłów?

przy badaniu TK jamy brzusznej wyszły powiększone węzły chłonne krezkowe (10-14 mm) , po 8 tyg badanie USG pokazało, że węzły krezki nie zmniejszyły się (mają 15 mm). W badaniu gastroskopii nic nie wyszło. Objawów zapalenia jelit także nie mam. Czym może być spowodowane powiększenie tych węzłów?

Lek. Tomasz Budlewski

przyczyn moze byc wiele, sadze ze moze byc konieczne wykonanie kolonoskopii. proszę koniecznie udać sie do lekarza gastroenetrologa.