Dawkowanie leku Flucofast po stwierdzeniu candidy w przewodzie pokarmowym

Witam. Od dwoch miesiecy jestem na diecie przeciwgrzybiczej, stwierdzono u mnie candide w przewodzie pokarmowym. Kupilam flucofast 100mg i nie wiem jaka dawke mam stosowac. Na ulotce jest kilka wskazan i dawkowan I najbardziej zblizone wydaje mi sie Leczenie zakazenia narzadow wewnetrznych wywolanego przez drozdzaki candida. Z tym ze jest to duza dawka i boje sie ze moze mi zaszkodzic. Bardzo prosze o odpowiedz jaka dawka i przez jaki okres w moim przypadku?

Trudno cokolwiek Pani radzić ponieważ grzybica ( a w tym kandydioza) przewodu pokarmowego to bardzo rzadkie schorzenie. Zwykle dotyka ludzi z bardzo duzymi zaburzeniami odpornosci, po dużych operacjach onkologicznych, wyniszczonych, chorych na AIDS. U osob bez takich zaburzen to schorzenie bardzo rzadkie i jesli wystepuje ti dotyczny przede wszystkim przełyku i to łatwo rozpoznać w trakcie gastroskopii. O dawkowanie leku, powinna Pani zapytać lekarza, który zalecił to leczenie. Większość leków przeciwgrzybiczych wywołuje wiele działań ubocznych i stosujemy je tylko kiedy jest to naprawdę potrzebne.