Delilkatne kłucia brzucha u mężczyzny

Witam dzisiaj w nocy miale bardzo delikatne dwa uklucia z prawej strony brzucha i pichwili czulem jak by mi sie cos zimnego rozlalo po jelitach iedy usiade lub wstane jest to samo uczucie jakby sie cos zimnego rozlewalo tetno mam w normie i podbolewa mnie delikatnie w dolnej czesci brzucha bardzo prosze o porade gdyz jeste w niemczech i niewiem do kogo udac sie o pomoc pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ból może mieć wiele przyczyn i w celu postawienia jakiejkolwiek diagnozy wymagane jest wykonanie badania lekarskiego. Jeżeli ból utrzymuje się przez kilka dni, to może być spowodowany infekcją lub procesem zapalnym w jamie brzusznej, wykluczyć należy też wpływ zatrucia pokarmowego. W Niemczech, podobnie jak w Polsce istnieje instytucja lekarza pierwszego kontaktu (Hausarzt).