Dermastabilon w ciąży a konsekwencje dla dziecka

Dermastabilon w ciąży - cztery tygodnie temu miałam lipolize iniekcyjną dermastabilonem a teraz okazało się, że jestem na samym początku ciąży wiec lipoliza była na dwa tygodnie przed zapłodnieniem - czy niesie to jakieś konsekwencje dla płodu? Czy w związku z ciążą nie mógę również wykonywać mezoterapii iniekcyjnej (karczoch, krzem, l-karnityna, nostrzyk)?

Piszę, że "wydaje się" bo nie było wykonywanych badań na kobietach w ciąży.

z pozdrowieniami

Dermastabilon zawiera fosfatydylocholinę oraz deoksycholan, substancje które mają krótki okres działania. Ich zadaniem jest zniszczenie komórki tłuszczowej a potem dość szybko dezaktywują się. W związku z tym prawdopodobieństwo wpływu na ciążę na 2 tygodnie przed zapłodnieniem praktycznie żadne. Nie polecałbym robienie jakiejkolwiek mezoterapii w czasie ciąży.