Dieta dla grupy krwi 0 Rh D+

mam grupę krwi 0 Rh d+. jaką dietę powinnam stosować?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W programie żywieniowym osób posiadających grupę krwi 0 bardzo dużą rolę pełnią białka. W celu zapobiegania schorzeniom charakterystycznych dla posiadaczy tej grupy, wskazane jest spożywanie białka wysokogatunkowego. Wspiera ono prawidłową pracę układu trawiennego – poprzez prawidłową przemianę materii możliwe jest spalanie tłuszczów. Białko jest w szczególności zalecane osobom prowadzącym stresujący tryb życia. Dlatego ważnym składnikiem diety przedstawicieli grupy krwi 0 powinno być mięso i ryby.

Witam, diety zgodne z grupą krwi nie mają podstaw naukowych. Sądzę, że jeśli chcesz się dobrze czuć, być zdrowym i mieć prawidłową masę ciała warto zapoznać się z zasadami prawidłowego żywienia i do nich się stosować. Dodatkowo dbać o regularną aktywność fizyczną. Więcej przeczytasz na naszym portalu w dziale zdrowe odżywianie. Pozdrawiam.