Dieta dla osoby z problemami żołądkowymi

Witam serdecznie. Czy mogę uzyskać pomoc w postaci diety dla mamy u której zdiagnozowano chorobę jelit, ale nie do końca konkretną. Raz diagnoza to wrzdziejące zapalenie jelita a drugi raz chorboa Crohna Leśniewskiego. Proszę o pomoc . Z góry dziekuję

Witam,

dla wlasciwego ustalenia diety potrzebna jest właściwa diagnoza oraz ustalenie wielu indywidualnych predyspozycji. Bardzo często tym chorobą towarzyszą alergie lub nietoleracje pokarmowe. Warto je ustalic dla prawidłowego przebiegu diety. Napewno nalezy wyeliminować substancje najbardziej drażniące dla sluzówki jelita tj, ostre przyprawy, kakao, czekolada, cukier, słodycze, mleko, nabial, pszenica, gluten, drożdże.

pozdrawiam serdecznie

mgr dietetyki i terapi naturalnych Joanna Brejecka-Pamungkas

więcej na www.naturalhealing.pl