Dlaczego boli mnie lewa pierś?

Mam 28 lat. Od pół roku boli mnie tylko lewa pierś, od wewnętrznej strony wyczuwam małe zgrubienie - byłam u lekarza i robiłam usg piersi, ale usg nie wykryło żadnego zgrubienia, a lekarz onkolog powiedział mi, że to może być jakiś gruczoł. Czy to możliwe, żeby to był gruczoł i cały czas mnie bolał?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Ból piersi bez ewidentnych zmian piersi to dosyć częsty problem. Czasami przyczyną jest mastalgia albo zmiany gruczołowe. Mogą to być dolegliwości przewlekłe, trwające kilka tygodni a nawet kilka lat. Jeśli badanie lekarskie i badanie USG nie wykryło niepokojących zmian to nie ma Pani powodu do niepokoju.

Należy pozostać pod opieką lekarza ginekologa i okresowo wykonywać badanie USG piersi.

Redakcja abcZdrowie.pl