Dlaczego brakuje mi ochoty na seks po porodzie?

Witam mam na imie Ewelina, mam 21 lat. Ponad dwa lata temu poznalam chłopaka mlodszego od siebie i szybko sie w sobie zakochalismy. Po pewnym czasie zaczelismy wspołżycie. Nie moglam mu sie oprzec caly czas bylam podniecona i nie moglam zapomniec o zblizeniach. Bylo mi z nim cudownie , nie mialam problemu z dojsciem i moglam to robic i robilismy ty calymi nocami, w roznych miejscach kazdy jego dotyk przyprawial mnie o dreszcze. Po 3 msc zaszlam w ciaże. I stosunkowo z msc na miesiąc tracilam ochote na sex lub czulam sie nie komfortowo. Myslalam ze wszystko wroci do normy po ciazy jednak tak sie nie stalo. Po porodzie czulam ból przy stosunku zwlaszcza na początku. Wszystko soe zmienilo przestalosmy sie kochac a jego dotyk nie przyprawial o dreszcze lecz draznił i łaskotal. Minął juz ponad rok bóli juz nie ma ale dalej nie wrocila mi ochota. Mąż stara sie jak może zeby mnie podniecic ale ciezko mi jest. Sama sobie stawiam opór. Jakbym bronila sie przed tym. Jak już do czegoś dojdzie jest wspaniale ale rzadko to robimy z mojej winy. Chcialabym sie dowiedziec dlaczego tak sie stalo, skąd ta zmiana. Co zrobic zebym wrocila stara ja. ?

Witam Panią
Przyczyn spadku libido może być bardzo dużo.
Po urodzeniu dziecka często do współżycia
zniechęca strach przed nieplanowaną ciążą.
Bardzo często obniżenie libido związane jest
ze stresem i zmęczeniem.
Brak popędu, zwykle połączony ze stanem obniżonego
nastroju
może być również efektem zmian hormonalnych
zachodzących w kobiecym organizmie.
Jedną z często występujących przyczyn osłabionego libido
są też kłótnie, niewyjaśnione spory czy ukryty żal do partnera.
Czasami unikanie współżycia jest jednym z pierwszych
objawów depresji.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani niedyspozycji
i dobierze odpowiednią technikę,
dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Można też skorzystać z usług seksuologa.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl