Dlaczego cały czas mam zawroty głowy?

Od 30 grudnia mam zawroty głowy nieustanne, 24/7 dni w tygodniu. Nieraz lżejsze, nieraz mocne. Miało to gwałtowny początek dosłownie z minuty na minutę, poczułem objawy omdlenia i złe samopoczucie utrzymywało się kilka dni. Pojechałem do szpitala gdzie stwierdzono zakażenie wirusowe, lecz nie miałem robionego testu na covid, a takowy z apteki kilka dni wczesniej wyszedł negatywnie. W tamtym okresie byłem zaszczepiony dwiema dawkami szczepionki phizer. Robiłem badania takie jak: Echo serca, rezonans magnetyczny, EKG, Badanie otolaryngologiczne, badanie błędnika przez lekarza poprzez poruszanie głową. Wszystkie wyszły dobrze poza badaniem RTG szyi. Wyszło spłycenie lordozy szyjnej kręgosłupa, co może powodować zawroty głowy. Jednak chciałbym się dowiedzieć, czy mogło to mieć tak gwałtowny początek i czy przy takiej przyczynie zawroty mogą utrzymywać się nieustannie przez tak długi okres czasu. Mam 18 lat. Ćwiczę odcinek szyjny codziennie. Chciałbym się również spytać czy może to być spowodowane przez powikłania covidowe. Pozdrawiam i licze na szybką odpowiedź.

Owszem, tego rodzaju dolegliwości mogą być obrazem neurologicznych powikłań COVID-19. Przy zawrotach głowy nieznanego pochodzenia warto oznaczyć morfologię- często przyczyna leży w niedokrwistości. Jeśli chodzi o RTG, spłycenie lordozy szyjnej w małym/umiarkowanym zakresie rzadko kiedy daje tak mocno wyrażone manifestacje. Warto skonsultować się z fizjoterapeutą- mięśnie stabilizujące odcinek szyjny zwykle są nadmiernie napięte, więc ćwiczenia nie zawsze są dobrym pomysłem.

Przy nieswoistych zawrotach głowy często stosuje się piracetam z dobrym efektem, proszę porozmawiać o tym z lekarzem rodzinnym. Chociaż to mało prawdopodobne w młodym wieku, tego rodzaju objawy neurologiczne mogą pochodzić z tzw. zespołu podkradania tętnicy podobojczykowej. Najprostszym sposobem rozpoznania jest pomiar ciśnienia tętniczego na obu kończynach górnych- różnica w wartościach jest przyczyną do pogłębienia diagnostyki. Badaniem decydującym jest najczęściej USG metodą Dopplera, rezonans magnetyczny lub tomografia komputerowa z kontrastem.