Dlaczego codziennie czuję się zmęczona, obolała, bez energii?

Witam serdecznie. Jestem Kobietą i mam w tym roku 19 lat. Mój problem polega na tym, że codziennie czuję się zmęczona, obolała, bez energii co mnie bardzo irytuje. Po szkole wracam do domu o 16 od razu kładę się do łóżka i żeby zabrać się za cokolwiek mam "szansę" dopiero o 20/21, żeby normalnie się skupić. W szkole nie robimy nic wymagającego pracy fizycznej, po prostu zwykłe lekcje, więc to dziwne, że jak wracam ze szkoły to jestem tak strasznie zmęczona nawet po 1 dniu. Jak wchodzę po schodach to po 1 piętrze już czuję zmęczenie, a na drugim można powiedzieć, że "umieram ze zmęczenia". Często też idę po szkole od razu spać na kilka godzin, po czym jak wstaje to i tak nic się nie zmienia... Mam tak od 2 gimnazjum (teraz jestem w 3 klasie technikum). Zazdroszczę innym koleżankom, które po szkole wychodzą na dwór, robią różne rzeczy, mają energię na wszystko, a też nie prowadzą jakiegoś sportowego trybu życia. Także proszę o jakieś rady, wychowawczyni podejrzewa u mnie też anemię, ponieważ jestem blada i chuda.

Witam,
wskazana jest szczegółowa diagnostyka internistyczna, podstawowe badania - morfologia krwi, w celu sprawdzenia poziomu hemoglobiny, na tej podstawie można wykluczyć lub potwierdzić anemię. Jeśli zostaną wykluczone choroby o podłożu biologicznym, wskazana jest diagnostyka podłoża psychicznego - zalecane jest wsparcie psychoterapeutyczne w paradygmacie poznawczo - behawioralnym oraz zdrowy styl życia.
Pozdrawiam serdecznie