Dlaczego odczuwam ciągłe zmęczenie w trakcie dnia?

Witam Od lat zmagam sie z ciaglym zmeczeniem w ciagu dnia. Badania krwi w porzadku poza niektorymi Neurotransmiterami takimi jak Serotonina i Dopami a. Kuedys mialem Kortyzol i Tsh podniesione. Nie mam w sobie energii zyciowej. Szczegolnie w glowie czuje brak energii. Pozatym czuje sie silny fizycznie. Nie jestem smutny. Mam plany na przyszlosc ale sa problemy z ich realizacja przez moje zle samopoczucie. Czy brak ciala modzelowatego ma cos z tym wspolnego ? Moze zaburzenia metaboliczne ? Pozdrawiam

Witam Pana,
Niewiele pisze Pan o sobie, więc trudno udzielić
konkretnej odpowiedzi na Pana pytanie.
Napisał Pan: ,, Nie mam w sobie energii życiowej.
Szczególnie w głowie czuję brak energii”.
Jeżeli, jak Pan pisze, kluczowym i najbardziej uciążliwym objawem
jest brak energii i ciągłe zmęczenie, to można przypuszczać,
że Pan problemy mają podłoże psychologiczne.
Możliwe, że stres, przeżywane emocje czy przykre doświadczenia
z przeszłości przyczyniły się do wystąpienia u Pana zespołu
przewlekłego zmęczenia, depresji lub nerwicy neurastenicznej,
która objawia się właśnie ciągłym brakiem energii, ogólnym osłabieniem,
zmęczeniem, trudnościami w koncentracji , niepokojem itp.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji po wnikliwym przyjrzeniu się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana życia.
Bardzo ważne jest, żeby Pana problem został prawidłowo
zdiagnozowany i żeby Pan rozpoczął leczenie, psychoterapię.
Żeby Panu pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do jego źródeł i na tej podstawie opracować właściwą
metodę terapii.
Zachęcam Pana do omówienia problemu z psychologiem
oraz do spotkań terapeutycznych.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami ciągłego zmęczenia oraz jego konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan równowagę wewnętrzną, siły witalne
i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl