Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego lekarz zlecił kontrolę cukru?

Witam! Jestem 24 letnim mężczyzną. Lekarz zlecił kontrolę cukru z powodu podejrzenia o hipogoikemię. Nie wiem jednak jak ustosunkować się "norm". Zdarza mi się "niekontrolowanie" odpłynąć. Tzn. W trakcie pracy czy też zajęć, nawet wyspany zamykają mi się oczy. Po kilku chwilach jakgdyby nigdy nic wracam do wykonywanej czynności nie zdając sobie z tego najczęściej sprawy. Początkowo przyczyny doszukiwano się we współistniejącym nadciśnieniu. To jednak od ponad roku jest ustabilizowane. Z innych chorób towarzyszących, to zdiagnozowana 6 lat temu celiakia. Od tygodnia mierzę cukier ok 1,5 - 2 po posiłku, rano i w nocy czasami pomiar "przygodny". Zawsze wynosi tyle samo, czyli w granicach 70-86.Pojedyńcze epizody to 42 w nocy i raz 96 po posiłku. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Badania krwi - monocyty

Monocyty są to komórki układu krwinek białych, znajdujące się w szpiku kostnym. Ich wartość określa się na podstawie klasycznej morfologii. Więcej szczegółów wyjawia nam lek. Łukasz Kowalski.

Witam serdecznie,
spadki poziomu glukozy we krwi to zdecydowanie niepokojący objaw. Należy przede wszystkim zadbać o dietę, regularność i jakość posiłków. jakie zalecenia?
Unikamy zbyt długich przerw między posiłkami, czyli takich powyżej 3-4 godzin. Spożywamy w posiłkach produkty o niskim indeksie glikemicznym; kasze, ryż pełnoziarnisty, rośliny strączkowe, z dodatkiem tłuszczu i białka(mięsa, ryb, jaj).
Nie spożywamy owoców w postaci osobnego posiłku.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety