Dlaczego mam krwawienie z dróg rodnych przy wkładce?

Dzień dobry. Biorę lek naproxen hasco lekarz przypisał mi go na ból mięśni przy grupie i zaczęłam krwawić z dróg rodnych mam kładkę domaciczna . Tydzień temu skończył mi się okres i teraz wydaje mi się ,że po tych tabletkach mam właśnie krwawienie z odrobiną skrzepów. Wygląda jak okres z tym ,że dopiero co miałam. Czy te leki mogą powodować takie objawy ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wskazany przez Panią lek raczej nie powinien powodować krwawienia z dróg rodnych. Producent wskazuje, że objaw krwawienia może się pojawić, jednak dotyczy on zazwyczaj żołądka lub jelit.

Krwawienie między miesiączkami może być więc spowodowane np. wkładką domaciczną (u kobiet, które dopiero zaczęły stosować tego rodzaju antykoncepcje, krwawienia zdarzają się nawet do 6 miesięcy od założenia wkładki). Do innych powodów występowania krwawienia można zaliczyć między innymi: torbiele jajników, mięśniaki macicy, zaburzenia hormonalne, a także urazy mechaniczne.

Jeżeli objaw samoczynnie nie minie albo gdyby się nasilał, zalecamy, aby udała się Pani na kontrolę do ginekologa.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w naszym artykule, do którego link zamieszczam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.