Dlaczego mam miesiączki z dużymi skrzepami?

Mam miesiączki z dużymi skrzepami, obfite. Używam kubeczka menstruacyjnego. Przeciętna utrata wynosi u mnie ok. 120-130 ml. Czy to faktycznie tak dużo? Ginekologiczne wszystko w porządku ( cytologia i USG w normie). Mam niski poziom hemoglobiny. Jakie badania jeszcze można zrobić? Ginekolog twierdzi,że te miesiączki takie z powodu braków żelaza, a internista,że przyczyną anemii są obfite miesiączki...

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki jest poziom żelaza? Sadze ze wskazane są także badania hormonalne proszę koniecznie zgłosić się do lekarza endokrynologa-ginekologa