Dlaczego mam opuchliznę powiek?

Witam, czego objawem może być duża opuchlizna opuszków palców u rąk oraz opuchlizna twarzy, łącznie z powiekami? Opuchliźnie opuszków towarzyszy ból i ograniczenie możliwości zaciśnięcia palców

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Pana objawy mogą wskazywać na różne dolegliwości, w tym na schorzenia układu krążenia lub różne reakcje alergiczne (np. alergie pokarmowe lub na kosmetyki).

Opuchlizna twarzy może być spowodowana reakcją na stan zapalny w organizmie, np. przy chorobach nerek. Często pojawia się też przy niezdrowym stylu życia (m.in. ze względu na nieodpowiednią dietę bogatą w sól i spożywanie alkoholu), a także jako skutek uboczny przyjmowania niektórych leków (głównie sterydowych).

Musi mieć też Pan na uwadze możliwość występowania chorób układu krążenia, w szczególności schorzenia zakrzepicy. W takim przypadku, w organizmie mogą tworzyć się zatory krwi i są to sytuacje niebezpieczne dla życia i zdrowia człowieka. Zalecamy więc wizytę u specjalisty flebologa celem wykonania odpowiednich badań.

Taki obrzęk powstaje też po spożywaniu dużej ilości płynów, które są zatrzymywane w organizmie i powodują opuchliznę.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym opisanego schorzenia zakrzepicy:

https://portal.abczdrowie.pl/zakrzepica-objawy-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.