Dlaczego mam takie miesiączki?

Od ostatniego porodu tj. 3,5 roku mam dziwny okres, 2-3 dni krwawienia dzień, półtora przerwy i znów 2 dni krwawienia . Przy tym towarzyszy mi dość znaczny ból z lewej strony blizny po cc, to właściwie po tym bólu wiem , że dostanę zaraz okres. Ból jest ciągnący jakby coś tam w środku było zszyte z blizna , ból trochę przypomina ten bezpośrednio po cięciu. U ginekologa ostatnio byłam 2 lata temu Zgłaszałam problem, ale lekarz powiedział, że wszystko ok

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

powinna Pani ponownie udać się do ginekologa. Przez dwa lata mogło wiele się zmienić, dlatego konieczne jest ponowne wykonanie rutynowych badań.

Czasem zdarza się, że po porodzie zmienia się charakter miesiączek. Mogą one być bardziej lub mniej obfite, a także sprawiać większy lub mniejszy dyskomfort. Jest to kwestia indywidualna.

Jeśli jednak odczuwa Pani dolegliwości bólowe w obrębie blizny po cesarskim cięciu, to warto jeszcze raz poruszyć tę kwestię podczas wizyty ginekologicznej. Takie objawy mogą świadczyć o endometriozie lub uszkodzeniu nerwu skórnego podczas szycia skóry.

W naszym serwisie pojawiały się już podobne pytania. Odpowiedzi na nie znaleźć można pod następującymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-bol-okolicy-blizny-po-cesarce, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-blizny-w-kilka-lat-po-cesarskim-cieciu. https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-w-okolicy-blizny-po-cesarskim-cieciu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.