Dlaczego mam te krwawienia po współżyciu?

Czasem po stosunku występuje u mnie krwawienie,. Najczęściej jest to gdy zaraz "po" idę oddać mocz. Może by dokładniej nakreślic mój problem , opiszę ostatnia sytuację. Stosunek miałam w sobotę i wtedy już zaraz po, mój partner zobaczył krew na swoim członku. Dla mnie to nie było bardzo zaskoczonie bo wiem że zdarza mi się krew po stosunku, jednak dopiero zawsze podczas korzystania z toalety. Mój partner ma naprawdę sporego penisa, a ja jestem dość "mała" , więc podejrzewam że to przyczyna. Jednak chciałabym się upewnić. W niedzielę rano również był stosunek, jednak krwawienia nie było. Ale zdarza się że później jeszcze kolejny dzień lub dwa podczas korzystania z toalety krew się pojawia. Dodam również , że od 4 miesięcy stosuję antykoncepcję (tabl Drovelis), nie stosujemy żadnych nawilżaczy podczas stosunku. Badania miałam robione, cytologia , USG i wszelkie podstawowe, wszystko było ok. Czy powinnam się martwic ? Z góry dziękuję za pomoc
KOBIETA, 34 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pojawienie się krwi po stosunku może być związane z uszkodzeniem błony śluzowej pochwy. Ma to miejsce na przykład podczas intensywnego współżycia, z powodu zbyt głębokiej penetracji, suchości pochwy bądź nieodpowiedniej pozycji. Jest to tzw. krwawienie kontaktowe i zazwyczaj nie stanowi powodu do niepokoju.

Ponadto wspomina Pani o stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej. Podczas niej również mogą pojawiać się nieregularne krwawienia oraz plamienia, które są jednym ze skutków ubocznych.

Skoro badania nie wykazują żadnych nieprawidłowości, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.

Temat ten poruszaliśmy w tekstach:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny,

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-podczas-stosunku-przyczyny.

Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.