Dlaczego mam ten ból nad piersiami?

Witam, odczuwam ból nad piersiami ale poniżej obojczyka, na zmianę z bólem po zewnętrznej stronie piersi lekko poniżej, czasem czuję go także jakby w klatce piersiowej czułam go w grudniu potem parę razy ale teraz czuję go z przerwami od dwóch dni o co może chodzić

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią stan może być spowodowany wieloma czynnikami. Po pierwsze bóle w klatce piersiowej objawiające się kłuciem, są często diagnozowane jako bóle mięśniowo-szkieletowe. Taki stan jest zależny od wieku czy płci i mają charakter bólu przewlekłego.

Jeżeli chodzi o ból piersi, to może być on spowodowany źle dobraną bielizną, okresem przekwitania lub przewianiem węzłów chłonnych, które znajdują się w okolicy pachy i ich ból może promieniować na pierś. Bez badań nie można też wykluczać inny schorzeń, takich jak występowanie torbieli, cyst, brodawczaków czy nawet zmian nowotworowych.

Opisany przez Panią stan może być też spowodowany bólem promieniującym z innego miejsca. Zdarza się, że odpowiedzialny za niego jest refluks żołądka, kamica pęcherzyka żółciowego czy nawet groźny półpasiec.

Jeżeli nie jest Pani pewna stanu swojego zdrowia, to zalecamy udanie się do lekarza internisty, który będzie potrafił postawić jednoznaczną diagnozę lub skieruje na odpowiednie badania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym tzw. nerwobóli, które też mogą być powodem Pani problemów:

https://portal.abczdrowie.pl/nerwobole

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.