Dlaczego mam ten ból okolicy piersi?

Witam. Bardzo bolli mnie miejsce gdzie znajduje się prawa pierś. Sama pierś nie boli. Tylko nad piersią , i z prawej strony. Jak siedzę trochę mnie. Gorzej gdy stoję lub oddychać. Bol,kłucie przyszło nagle po starciu marchewki. Wspomnę że jestem 4 lata po operacji kręgosłupa wizyjnego. Jestem też wrażliwa na przewiania

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

przyczyn takiego stanu Pani zdrowia może być wiele. Nie oznacza to od razu, że cierpi Pani na jakąś groźną chorobę. Mastalgia, która oznacza ból piersi, może być spowodowana na przykład źle dobraną bielizną, okresem przekwitania lub przewianiem węzłów chłonnych, które znajdują się w okolicy pachy i ich ból może promieniować na pierś.

Oczywiście bez jakichkolwiek badań nie możemy wykluczać także innych sytuacji, gdzie taki stan jest powodowany przez: torbiele, cysty, zespół napięcia przedmiesiączkowego, brodawczaki lub nawet nowotwory piersi.

Zalecamy, aby często wykonywała Pani samobadanie piersi, można się też udać na mammografię lub USG. Oprócz tego powinna się Pani udać do lekarza, który mógłby postawić jednoznaczną diagnozę, skierować na odpowiednie badania i zaplanować ewentualne leczenie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami, gdzie będzie Pani mogła znaleźć więcej informacji na temat swojego zdrowia:

https://portal.abczdrowie.pl/mastalgia-bol-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-usg-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.