Dlaczego mam uczucie przeskakiwania w gardle?

Witam , mam pytanie i byłbym bardzo wdzięczny gdybym dostał odpowiedź. Gdy przełykam ślinę krtań przeskakuje mi na lewo i czuje jakbym połykał jabłko adama , a następnie gdy dotykam mogę przesuwać je w prawą stronę co odczywam. Czy to normalne i sie zagoi samo czy trzeba coś z tym zrobić?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

W pana przypadku wskazane będzie udanie się do lekarza pierwszego kontaktu, który po stwierdzeniu czy problem wymaga specjalistycznego diagnozowania i leczenia, wystawi skierowanie do laryngologa. Jeżeli dolegliwość bardzo Panu przeszkadza, a czas oczekiwania na przyjęcie będzie długi, proszę rozważyć opcję odpłatnej wizyty prywatnej. Lekarz laryngolog powinien przeprowadzić z Panem szczegółowy wywiad lekarski i zlecić odpowiednie badania, takie jak USG. Po uzyskaniu wyników będzie mógł zaproponować odpowiednie leczenie.

Jabłko Adama, inaczej wyniosłość krtaniowa, to widoczne pośrodku męskiej szyi uwydatnienie chrząstki tarczowatej. Struktura ta chroni krtań i fałdy głosowe. Jest ruchoma i przesuwa się do góry podczas przełykania. Krtań jest złożonym zespołem chrząstek, więzadeł i mięśni wśród których mogło dojść do uszkodzenia.

Proszę zapoznać się także z innymi materiałami na naszym portalu, które rozwijają temat:

https://portal.abczdrowie.pl/jablko-adama,

https://portal.abczdrowie.pl/przelyk.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.