Dlaczego mam zawroty głowy przed okresem?

Witam. Mam 18 lat, 2 dni przed miesiączka zaczęło kręcić mi się w głowie, miałam nudności, sporo schudłam, drżały mi też uda. Pomyślałam że może to być pms. Mam już 4 dzień miesiączki, ale objawy ciągle się utrzymują. Jem trochę więcej i nudności czasami są mniejsze, jednak ciągle się pojawiają. Od tego czasu często budziłam się w nocy lub nad ranem i nie mogłam usnąć z powodu wlasnie nudności, ale także bicia serca. Zaczynam się bać że jestem na coś chora. Czy te objawy mogą mieć także podłoże psychiczne. Nie wiem już co mam robić. Dodatkowo moja miesiączka teraz to głównie skrzepy w pierwszych dwóch dniach. Pozdrawiam i proszę o jakaś poradę

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zarówno zawroty głowy, jak i nudności to objawy, które nie są charakterystyczne dla jednej jednostki chorobowej. W ten sposób może objawiać się bardzo wiele schorzeń, dlatego niezbędne jest diagnostyka w tym kierunku.

Przyczyną zawrotów głowy i towarzyszych im mdłości mogą być choroby ogólnoustrojowe, choroby układu pokarmowego, ale także problemy z błędnikiem, układem nerwowym lub układem sercowo-naczyniowym.

Nudności pojawiają się między innymi u osób, które cierpią na migreny, schorzenia endokrynologiczne oraz wrzody żołądka i dwunastnicy. Objawy te mogą również mieć podłoże psychiczne. Proszę więc udać się do lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzieć o swoich dolegliwościach.

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułami poruszającymi ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/nudnosci-i-wymioty,

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.