Dlaczego miewam te bóle kręgosłupa?

Od dłuższego czasu pojawią się u mnie bol pleców w okolicach lędźwiowo krzyżowych najbardziej dokuczliwy jest gdy np stoję dlugo w jednej pozycji np w kościele na mszy czuje jakby coś tam blokowało później nieraz ciężko mi było wsiąść do samochodu zeby odjechać po prostu nie mogłam się zgiąć

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

z relacji zawartej w pytaniu wynika, że dokuczają Pani bóle kręgosłupa. Nasilają się w pozycji stojącej i powodują uczucie blokady i niemożności wykonania ruchów. Możliwe, że ma Pani zwyrodnienie w obrębie lędźwiowej części kręgosłupa, co powinno zostać potwierdzone badaniami obrazowymi w postaci RTG czy TK. Niewykluczone także, że te bóle kręgosłupa mają podłoże w nieprawidłowym działaniu krążków międzykręgowych czy obciążeń wynikających z trybu życia, jaki Pani prowadzi. Praca siedząca czy dźwiganie ciężarów mogą mieć negatywny wpływ na kondycję kręgosłupa. Dlatego też warto udać się na konsultację do specjalisty, aby wykonać pełną diagnostykę tych dolegliwości. Na podstawie uzyskanych wyników badań oraz wywiadu lekarskiego możliwe będzie wdrożenie leczenia. Może być ono nakierowane na objawowe łagodzenie bólu (leki przeciwbólowe i przeciwzapalne) oraz na fizjoterapię. Dodatkowo można wdrożyć suplementację bogatą w glukozaminę. Jeśli lekarz uzna za konieczne, to można także wprowadzić miejscowe leczenie w postaci blokady, czy w przypadku bardzo poważnych schorzeń leczenie operacyjne. Dlatego też zachęcamy do kontaktu ze specjalistą. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

https://portal.abczdrowie.pl/bole-kregoslupa-w-odcinku-ledzwiowym

https://portal.abczdrowie.pl/kregoslup

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-wad-postawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.