Dlaczego moja miesiączka nie jest już tak obfita?

Witam, mam 23 lata i od pół roku troszkę niepokoi mnie moja miesiączka. Zawsze miałam bardzo solidna i bolącą miesiączkę, zawsze było duzo krwi a od jakos pół roku mam praktycznie zero, występują małe skąpe plamienia gdzie wystarczy mi jedna wkładka i koniec a do tego zero bólu jakiegokolwiek. Jak byłam u lekarza jakos 2 miesiące temu i wspomniałam o tym to stwierdził, ze czasem tak jest i nie ma się co bać.
KOBIETA, 24 LAT 9 miesięcy temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Jeśli lekarz nie zauważył żadnych nieprawidłowości podczas badania ginekologicznego, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Warto by było jednak wykonać dodatkowo badania hormonalne, aby sprawdzić, czy hormony są w normie.

Przyczyną skąpych menstruacji bywają bowiem zaburzenia hormonalne, takie jak hiperprolaktynemia. Inne możliwe przyczyny to: zapalenie błony śluzowej macicy, czynnościowa niewydolność podzwgórza, zaburzenia procesów metabolicznych, stany zapalne przydatków, a nawet niedożywienie czy stres.

Więcej na temat skąpych miesiączek przeczytać można w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/skape-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.