Dlaczego moja miesiączka się teraz spóźnia?

Witam , jestem po ciąży już 10 miesięcy . Dostałam pierwszą miesiączkę która trwała 32 dni następna również , później 31 2x i 30 , teraz minął 36 dzień i jej brak , niby mam napisane w aplikacji że spóźnienie 3 dzień. Moje pytanie czemu . Ciąża wykluczona , wcześniej zaczęłam ćwiczenia przez 4 dni . Czy to może być to przez te ćwiczenia ? . Dodam że czasem boli mnie brzuch delikatnie i plecy na dole . Dziś czuję jakby bardziej mam suchość w pochwie . Bardzo proszę o poradę
KOBIETA, 23 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, czy nadal karmi piersią, a ma to ogromne znaczenie. Podczas karmienia piersią miesiączki mogą być nieregularne i nie jest to powodem do niepokoju. Menstruacje stabilizują się po zakończeniu laktacji.

Wspomina Pani o rozpoczęciu aktywności fizycznej. Ona również może wpłynąć na długość cyklu miesiączkowego. Oprócz tego na cykl wpływa także dieta (np. odchudzanie), infekcje, a także stres. Jeśli w najbliższym czasie miesiączka nie pojawi się, to proszę zapisać się do ginekologa.

Temat ten poruszaliśmy w tekście znajdującym się pod poniższym linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.