Dlaczego moja waga wzrosła o 3 kg?

Dzień dobry. Mam 184 cm i ważyłam 95 kg 2 tygodnie temu. Od tego czasu postanowiłam pić dużo wody (ok 3-4l dziennie). Biorę do tego błonnik z ananasem 6 tabletek dziennie. Zauważyłam,że mniej jem i nie podjadam. Dziś po 2 tyg. stanęłam na wadze a tam 98 kg. Dlaczego przez 2 tygodnie mimo zmniejszenia ilości kalorii tyje ? Jestem tym przerażona...

Dzień dobry

powinna Pani wiedzieć, że waga nie zależy tylko od tego czy przytyliśmy na tkance tłuszczowej czy nie. Waga wskazuje także na nasze nawodnienie, zmienia się w ciągu dnia i zależnie od naszego kobiecego cyklu. Poza tym na wagę może mieć wpływ zmęczenie, opuchnięcia czy mięśnie.

Często też wagi wskazują różnie w zależności od tego jak na nią staniemy.

Proszę dalej dbać o zdrowy styl życia, dietę i pić dużo wody (może nie aż 4l ale 2,5) a zobaczy Pani, że z czasem zauważy Pani efekty na ciele a nie na wadze :)

W razie pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl