Dlaczego nie chudnę? Jak szybko powinnam chudnąć?

Witam, wraz z nowym rokiem postanowiłam przejść na dietę. mam 25 lat i ważyłam 65.5 kg. odrzuciłam całkowicie pieczywo, wszelkie produkty z maki takie jak np makaron, ryż, ziemniaki (tyle co ewentualnie w zupie), cukier a także tłuszcz poza ograniczona ilością oliwy z oliwek. Nic nie smażę, jem mało soli, żadnych słodkich napoi czy soków z dodatkiem cukru. staram się  jeść 5 razy dziennie, małe ilości co 3 godziny, ostatni posiłek około 19 (choć czasem to nawet 21), zapisałam się na siłownie i ćwiczę 3, 4 razy w tygodniu po godzinie, pije dużo zielonej herbaty i wody. Co prawda dietę prowadzę dopiero od dwóch tygodni, jednak co mnie dziwi to fakt ze spadło ze mnie 3.5 kilo w przeciągu 1ych 3-4 dni. Od tamtego czasu waga stoi a dziś zauważyłam że podskoczyła o 0.9 kg! (ważę się  rano, bez ubrania, nie mam zaparć, nie podjadam) czym to może być spowodowane? Dlaczego waga stoi a nawet idzie w górę? Kiedy zacznę chudnąć i jak dużo powinnam chudnąć tygodniowo jedząc właśnie w ten sposób? (dodam, że posiłki to głównie nabiał 50% odtłuszczony, warzywa, owoce, kurczak, ryby, owoce morza po podliczaniu kalorii około 1300 dziennie) Słyszałam że w niektórych przypadkach jest tak że organizm broni się  nie chudnąć jednak po pewnym czasie poddaje się  i zrzuca się  wtedy dosłownie z dnia na dzień, czy to prawda? Bardzo proszę o odpowiedz, Dagmara
25 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podała Pani wzrostu, stąd nie jestem w stanie określić, czy rzeczywiście wymaga Pani wprowadzenia diety odchudzającej.
Nie musi Pani eliminować z diety produktów na bazie mąki, ważne jest, aby wybierać te, na bazie mąki razowej.
Pieczywo typu graham, czy razowe, brązowy ryż są wskazane w diecie.
Efekt jaki zaobserwowała Pani w ciągu pierwszych dni od wprowadzenia zmian w menu i stylu życia, wiąże się prawdopodobnie z ubytkiem wody z organizmu (w mniejszym stopniu z ubytkiem tłuszczu).
W czasie stosowania diety występuje faza przejściowa, polegająca na tym, iż organizm przestaje zmniejszać zasoby tk. tłuszczowej, co osoba na diecie obserwuje jako wspomniany przez Panią zastój masy ciała.
O ewentualnych błędach, które mogą prowadzić do przyrostu/zastoju masy ciała, przeczyta Pani tu:
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-waga-stoi-w-miejscu-2

Optymalne tempo chudnięcia to 4kg miesięcznie, to ile Pani schudnie w opisany przez Panią sposób zależy od wielu czynników i nie jest możliwe jednoznaczne odpowiedzenie na to pytanie.

Pozdrawiam