Czy na diecie redukcyjnej zawsze się tak szybko chudnie?

Dzień dobry Zacznę od konkretów rozpocząłem dietę redukcyjna z wagi 120kg przy wzroście 179 cm i chciałbym sobie do około 85kg mniej więcej. Ułożona została dieta na podstawie wyników badań. Moje pytanie brzmi, ponieważ wg wszelkich norm powinno się chudnąć maksymalnie 1kg tygodniowo. Mnie przez pierwsze 2 tygodnie udało się zejść o 4.5kg robię wszystko zgodnie z zaleceniami. Z jednej strony mnie to cieszy , ale z drugiej niepokoi że to za szybko. Czy na początku zawsze się tak szybko chudnie? I drugie pytanie , bo pewnie ten szybki stan w końcu się zatrzyma, ale ile mogę na poczatek schudnąć i przez jak długi czas taki stan się utrzyma? Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,

rzeczywiście zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 0,5-1kg tygodniowo. Z tym, że na początku waga może spadać szybciej. Związane to jest z oczyszczaniem organizmu a także ubytkiem zatrzymanej w organizmie wody. Jeżeli dieta ułożona jest prawidłowo i nie ma zbyt niskiego bilansu energetycznego a Pan postępuje zgodnie z zaleceniami to nie ma powodów do zmartwień.

Co do drugiej części Pana pytań to jest to kwestia bardzo indywidualna i nie jestem w stanie odpowiedzieć konkretnie na pytania. Szybkie spadki wagi powinny niebawem się zatrzymać i powinien Pan chudnąc do 1kg tygodniowo. Z czasem może być też tak, że waga przez jakiś czas wcale nie będzie spadać ale wtedy trzeba być cierpliwym lub zmienić nieco dietę.

Jeżeli jeszcze przez około 2-3tyg będzie Pan tak szybko chudł to oznacza, że dieta jest zbyt niskokaloryczna.

Jeżeli ma Pan jeszcze pytania zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl