Dlaczego nie mam porannych erekcji?

ostatnio zwróciłem uwagę, że od bardzo dawnego czasu nie występują u mnie poranne erekcje. Podczas masturbacji mam również problem z dłuższym utrzymaniem erekcji bez stymulacji dotykiem. Trochę o mnie: mam 26 lat, szczupłą budowe ciała, prowadzę bardzo siedzący tryb życia. Około pół roku temu miałem operacje żylaków powrózka. Badania hormonów: tesosteron 390 ng/dl (zakres 240-870), prolaktyna 8.5 ng/ml (3.5-19.4), LH 2.7 (0.57-12.07), FSH 3.1 (0.95-11.95). Miałem robione USG jąder, oprócz wymienianego wyżej problemu z żylakami urolog nie zwrócił mi uwagi na nic więcej - jednak sam nie wspomniałem nic o problemach z erekcją. Zastanawiam się czy powinienem się tymi problemami niepokoić? Jeżeli tak to do jakiego specjalisty powinien się zwrócić?

Dzień dobry.

W przypadku 26 latka jest to niepokojące.

U młodych osób zaburzenia erekcji mają podłoże psychogenne.

eśli problem nie dotyczy psychiki to najprawdopodobniej ma to związek z utajoną chorobą niedokrwienną serca albo hipogonadyzmem. Należy zrobić dokładne badania z krwi i moczu i udać się na wizytę do seksuologa, który ew. skieruje dalej - kardiolog (ch. niedokrwienna?), urolog (prostata?), endokrynolog (hipogonadyzm, prolactinoma?).

Zbyt wiele jest ogólnych informacji.

Pisząc krótko: nie diagnozowanie w Internecie, a u specjalisty! Trzeba zgłosić się do seksuologa.

D.Pysz-Waberski

SEKSUOLOG