Dlaczego nie mam siły w ręce po usunięciu drutów Kirschnera?

Witam serdecznie. Dzisiaj zostały mi usunięte druty Kirschnera, zwichnięcie stawu barkowo - obojczykowego IV stopnia (więzozrost), 8 tygodni gipsu plus 4 tygodnie ortezy. Zrost prawidłowy. Lekarz powiedział, że na chwilę obecną mam sam ćwiczyć w domu rozruch barku. Pytanie jak to ćwiczyć. Ręka wygląda jakby wisiała, mogę ją wyprostować, ale wygląda nienaturalnie.. Nie mam w niej siły. Ciężko mi ją unieść. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Dość typowa sytuacja po tak długim unieruchomieniu. Potrzebna jest fizjoterapia. W Warszawie nie powinno z tym być problemu... Pozdrawiam