Dlaczego nie mogę zrzucić zbędnych kilogramów?

Nigdy nie miałam problemów z wagą. Zawsze ważyłam ok. 58 - 60 kg przy wzroście 168 cm. Jednak gdy wyjechałam do Anglii moja waga zaczęła gwałtownie wzrastać, choć nie zmieniłam nawyków żywieniowych i zawsze miałam dużo ruchu. Teraz ważę 88 kg i nie mogę schudnąć, choć ćwiczę i nie jem zbyt wiele. Od tego mam dziwne dolegliwości, typu senność, brak chęci do wszystkiego, nie mogę się skoncentrować. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale staramy się z chłopakiem o dziecko i niestety nie jestem wstanie otrzymać ciąży. Błagam pomóżcie mi, bo nie wiem co mam już robić?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Proszę udać się na konsultację lekarską (jak najszybciej).
Wspomniane przez Panią objawy mogą wskazywać na anemię (problemy z koncentracją, brak sił, spadek nastroju, senność).
Otyłości (zwłaszcza brzusznej) często towarzyszy zespół policystycznych jajników (PCOS), który powoduje problemy z zajściem w ciążę.
Podobny efekt może podować sama otyłość, prowadząc do zaburzeń hormonalnych.
Warto zbadać poziom hormonów (zwłaszcza tarczycy), gdyż przyrost masy ciała mógł być spowodowany właśnie zaburzeniami hormonalnymi.

Do nadwagi i otyłości prowadzić może:
- siedzący tryb życia
- rzadkie spożywanie posiłków, lecz o dużej kaloryczności
- nadmiar tłuszczu i cukrów w diecie
- niewielka aktywność fizyczna.

POZDRAWIAM