Dlaczego nie widzę poprawy po stosowaniu Xanax?

Dziękuję bardzo za odpowiedz parogen jak do tej pory mi pomagał czułam się bardzo dobrze znikneły wszystkie obiawy choroby gdy wyjechałam do irlandii nadal brałam parogen ale od jakiś dwóch miesięcy zaczełam mieć zawroty głowy i lęki przed pójściem do pracy więc udałam się do lekarza rodzinnego w irlandii który przepisał mi lek o nazwi serotaks twierdząc że jest on taki sam w działaniu jak parogen tylko zwiększył mi dawkę leku z 20mg na 30mg po stosowaniu tego leku przez 2 tygodnie wogóle nie czułam rezultatu więc zaczełam dodatkowo na noc przyjmować xanox sr 0,25 przyjmowałam go przez 10 dni i obiawy ustąpiły więc odstawiłam xanox po tygodniu objawy znowu powróciły i utrzymują się do tej pory w tej chwili odstawiłam serotax i biorę sam lek xanox jedną tabletkię na noc jak na dzień dzisiejszy nie widzę poprawy nie wiem co mam robić czy można te dwa leki razem ze sobą brać do specjalisty w tym kraju ciężko się dostać do polski planuję lecieć w maju wię dopiero wtedy spotkam się ze swoim lekarzem który od początku choroby mnie prowadzi bardzo proszę jeszcze raz o jakąś podpowiedz bo nie mam pojęcia co mam już robić dziękuję

Dzień Dobry Pani,

Hanax jest lekiem skutecznie działającym, jednak zalecanym doraźnie na krótki okres
(do dwóch tyg.) z powodu efektu mocno uzależniającego.
Odpowiedzi na Pani pytanie dot. leczenia farmakologicznego, może udzielić tylko lekarz.

Z mojej strony zalecałabym Pani podjęcie psychoterapii, która nie powoduje skutków ubocznych.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Życzę Pani wszystkiego dobrego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam!
Lekarz zalecający Seroxat postąpił prawidłowo, ale jak z wszystkimi lekami grupy SSRI, działanie pojawia się po 2-4 tygodniach (lub jeszcze później), trzeba czekać! Jeśli idzie o Xanax jest to typowa benzodiazepina i jej działanie, co prawda jest szybsze, ale praktycznie nietrwałe. Ponadto często prowadzi do uzależnienia. Zazwyczaj Xanax dodajemy do właściwego leczenia na początku terapii. Ważna jest psychoterapia - na obczyźnie może Pani stosować "Trening autogenny" Schultza lub Jacobsena - w internecie lub sprzedaży wysyłkowej.
Powodzenia
W. Łuczkowski.