Dlaczego odczuwam smak soli w jamie ustnej?

Od dwóch tygodni, czuję smak soli w ustach. Czy może to być objaw jakiejś choroby? Jakie badania powinnam wykonać ?

Dzień dobry,

brak informacji z Pani strony o chorobach przewlekłych, stowowanie leków nawet tych które są bez recepty.

słony posmak w ustach nie jest dolegliwością, która wymaga pilnej interwencji lekarskiej ale sygnałem, którego lepiej nie ignorować. Najczęstszą przyczyną słonego posmaku w ustach, odwodnienie, suchość w ustach, leki, kroplówka zanosowa, ciąża, choroba refluksowa przełyku, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia neurologiczne.

Gdyby okazało się, że słony smak w ustach utrzymuje się przez dłuższy czas, mimo odpowiedniego odstawienia nawodnienia, i towarzyszą mu objawy, takie jak:

zmiana głosu jak chrybka, guzek na szyi, obrzęk gruczołów śliniowych przed uchem lub pod szczęką, problem żuciem lub połykaniem.

Pozdrawiam