Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego oddaję mocz podczas snu?

Witam, mam straszny problem. Mianowicie, zdarza mi się raz może dwa razy w ciągu pół roku zesikac w nocy do łóżka, sni mi sie, ze jestem w toalecie i budzę się jak juz jest mokro. Wczoraj wlasnie sie tak stało, a zeby tego bylo malo spalam akurat z chłopakiem, robilam w nocy wszystko, zeby to przed nim ukryć, okropnie się tego wstydzę. Nie pije duzo w ciągu dnia, zawsze przed snem ide sie wysikac, dlaczego tak się dzieję? W ciągu dnia nie mam żadnych problemów z utrzymaniem moczu. POMOCY!
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Panią. Trudno rozstrzygnąć wyłącznie na podstawie Pani opisu jaka jest natura opisanego przez Panią objawu. Proszę w pierwszym kroku zgłosić się do lekarza informując go o objawie. Lekarz rodzinny będzie wiedział czy i jakie należy zlecić badania by sprawdzić fizykalne podłoże objawu. Wynik tego badania pozwoli ukierunkować dalsze kroki. Jeśli Pani objaw jest natury psychogennej potrzebny będzie kontakt z psychologiem by znaleźć źródło tego objawu i popracować nad jego redukcją. Jednocześnie warto zająć się napięciem i wstydem o których Pani napisała. Pozdrawiam Panią http://piotrantoniak.pl/

Specjalista psycholog kliniczny, specjalista terapii traumy.
0

Dzień Dobry Pani,

Trudno ocenić, co może być przyczyną Pani objawu oddawania moczu, podczas snu.

Przede wszystkim powinna to Pani skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, który podejmie decyzję w kierunku zdiagnozowania przyczyny.

Z mojej strony zachęcam również Panią do rozmowy z psychologiem, bo może być to reakcja na stres, trudne zdarzenie, które zadziało się w Pani życiu w przeszłości.

Życzę Pani Dużo Dobrego, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam Panią, aby mówić o podłożu psychicznym Pani problemu należałoby wykluczyć możliwe przyczyny fizjologiczne. Pomóc Pani powinien lekarz pierwszego kontaktu, który zleci szereg badań i zaleci dalsze leczenie urologiczne lub skieruje Panią do psychologa. Warto poprawić komfort życia i udać się jak najszybciej po pomoc, aby mogła Pani bez skrępowania cieszyć się życiem. Pozdrawiam, Klaudia Zasowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy