Dlaczego oddaję mocz podczas snu?

Witam, mam straszny problem. Mianowicie, zdarza mi się raz może dwa razy w ciągu pół roku zesikac w nocy do łóżka, sni mi sie, ze jestem w toalecie i budzę się jak juz jest mokro. Wczoraj wlasnie sie tak stało, a zeby tego bylo malo spalam akurat z chłopakiem, robilam w nocy wszystko, zeby to przed nim ukryć, okropnie się tego wstydzę. Nie pije duzo w ciągu dnia, zawsze przed snem ide sie wysikac, dlaczego tak się dzieję? W ciągu dnia nie mam żadnych problemów z utrzymaniem moczu. POMOCY!

Witam Panią. Trudno rozstrzygnąć wyłącznie na podstawie Pani opisu jaka jest natura opisanego przez Panią objawu. Proszę w pierwszym kroku zgłosić się do lekarza informując go o objawie. Lekarz rodzinny będzie wiedział czy i jakie należy zlecić badania by sprawdzić fizykalne podłoże objawu. Wynik tego badania pozwoli ukierunkować dalsze kroki. Jeśli Pani objaw jest natury psychogennej potrzebny będzie kontakt z psychologiem by znaleźć źródło tego objawu i popracować nad jego redukcją. Jednocześnie warto zająć się napięciem i wstydem o których Pani napisała. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień Dobry Pani,

Trudno ocenić, co może być przyczyną Pani objawu oddawania moczu, podczas snu.

Przede wszystkim powinna to Pani skonsultować z lekarzem pierwszego kontaktu, który podejmie decyzję w kierunku zdiagnozowania przyczyny.

Z mojej strony zachęcam również Panią do rozmowy z psychologiem, bo może być to reakcja na stres, trudne zdarzenie, które zadziało się w Pani życiu w przeszłości.

Życzę Pani Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią,

aby mówić o podłożu psychicznym Pani problemu należałoby wykluczyć możliwe przyczyny fizjologiczne. Pomóc Pani powinien lekarz pierwszego kontaktu, który zleci szereg badań i zaleci dalsze leczenie urologiczne lub skieruje Panią do psychologa.
Warto poprawić komfort życia i udać się jak najszybciej po pomoc, aby mogła Pani bez skrępowania cieszyć się życiem.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska