Dlaczego osoba nie wybudza się po operacji wszczepienia by-passów?

Witam, w poniedziałek o 8 mój dziadek 67lat miał operacje wszczepienia "by pass" 2szt. mamy juz środę godzinę 10. a on wciąż się nie wybudza... Strasznie się martwimy bo jest po 5 udarach i zawale, jak długo może trwać ten stan ? Lekarze mówią ze się rusza i musieli go przywiązać do lozka, ale nie ma z nim kontaktu... Pomocy proszę o jakies rady...

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od reakcji organizmu na zabieg, proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego