Dlaczego tak panicznie się boję?

Witam. Mam 18 lat. Od pewnego czasu panicznie się czegoś boję. Najczęściej boję się tego, że umrę. Dziś wieczorem siedziałam że swoim chłopakiem na balkonie, rozmawialiśmy i nagle przypływ gorąca, zimny pot oblał moje ciało, serce zaczęło mi strasznie mocno bić,ciężko było mi oddychać. Chłopak przyniósł mi wody, ale to na nic, po chwili zaczęło mi się robić zimno, dreszcze, drętwienie w palcach, zawroty głowy. Boję się od kilku miesięcy, jednak dzisiaj to było dla mnie za wiele. Proszę o pomoc.

Dzień dobry. Opisane objawy wskazują na podwyższony poziom lęku przeradzający się w napady lękowe. Proszę umówić się na wizytę do lekarza internisty. Ogólna diagnostyka medyczna będzie pomocna w określeniu czy np. nie będzie konieczne zadbanie o ważne składniki jak minerały czy witaminy, ważna tez będzie kontrola poziomu hormonów. Niezależnie od tego, zachęcam Panią do udania się do psychologa celem określenia możliwych działań terapeutycznych. Istnieje wiele skutecznych technik radzenia sobie z lękiem i podobnymi stanami, które Pani opisuje. Zapewni to Pani powrót do równowagi. Pozdrawiam.

Szanowna Pani, objawy, które Pani opisuje odpowiadają tzw. lękom panicznym, lękom napadowym. Zachęcam do wizyty w Poradni Zdrowia Psychicznego lub gabinecie prywatnym u psychiatry i psychoterapeuty. Doświadczane dolegliwości są tematem pracy psychoterapeutycznej, a w pierwszej fazie mogą pomóc leki od psychiatry.
Pozdrawiam