Dlaczego panicznie boję się pobierania krwi?

Dzień dobry, Otóż, bardzo dziecinny problem zatruwa mi umysł a może i ciało. chodzi o to że PANICZNIE boję się pobierania krwi, nawet z palca. W dodatku jestem lekkim hipochondrykiem i znalazłem kilka objawów nowotworu, więc musiałbym zrobić markery no ale właśnie... nie ma takiej opcji. Nawet gdybym był pewien że jestem chory to nie dam sobie pobrać krwi. co robić ? (z psychologiem i psychiatrą rozmawiałem - 0 efektu. nie chodzi mi o poradę "jak się nie bać")

Jest to fobia na krew i zastrzyki. Dość powszechna. By się jej pozbyć rzeczywiście nie wystarczy porada jak się nie bać, a potrzebna jest psychoterapia. Polecam psychoterapię Poznawczo-behawioralną jako, że przynosi najlepsze efekty w zaburzeniach lękowych. Pozdrawiam

Witam
W sytuacjach szczególnie obciążających, na plan
pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Lęk, którego przyczyna często jest nieuświadomiona,
staje się wszechobecny i przyjmuje postać
różnych fobii - stąd u Pani lęk przed pobieraniem krwi.
Hemofobii często towarzyszą zawroty głowy,
nudności, nadmierna potliwość, rozdrażnienie
i napięcie psychiczne.
Jeżeli chciałaby Pani skutecznie pozbyć się
problemu i wyleczyć z fobii, to zachęcam
do odpowiednio dobranej psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
fobii, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są konsultacje
online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
jeżel sam Pan przyznaje, że jest Pan hipochondrykiem cierpi przy tym na fobie to może
rozwijać się u Pana nerwica hipochondryczna lub zaburzenie lękowe.
W Pan przypadku jak najbardziej uzasadniona jest odpowiedź "jak się nie bać"
bo aby przestać się chorobliwie ( a nie dziecinnie ) czegoś bać trzeba wyleczyć
podłoże psychiczne tego lęku. Odpowiednim specjalistą w tym zakresie jest
psychoterapeuta.
Pozdrawiam

Lęk przed pobieraniem krwi, strzykawkami, czyli Hemofobia, to zaburzenie nerwicowe. Nie wystarczy powiedzieć Panu że ma się nie bać, bo samo zapewnienie o nieszkodliwości czynności pobierania krwi nie pomoże. Osoby które cierpią na Hemofobię zdają sobie sprawę że ich lęk irracjonalny. Najbardziej skuteczna metoda to terapia poznawczo-behawioralna i proces desensytyzacji lub modelowanie. Ważne jest zaangażowanie w proces leczenia osoby dotkniętej tą przypadłością oraz wsparcie osób bliskich. Pomoc może Pan uzyskać w poradni leczenia nerwic. Pozdrawiam serdecznie