Dlaczego zachowanie męża wobec mnie pod wpływem alkoholu uległo zmianie?

Witam poznalam mojego meza 7 miesiecy temu rozmawialismy sznowalismy sie spedzama ze soba cale dnie i noce nie klucimy sie prawie w ogole znal moja przeszlosc ,ze bylam znecana psychicznie i fizycznie o wszystkim wiedzial bardzo go kocham nauczyl mnie na nowo zyc ufac i nie bac sie pracujemy ze siba po 12 h dziennie w rodzinnej firmie nie mamy siebie dosc uwielbiamy ze soba spedzac czas z obowiązkami nie ma problemu bo nikt nikomu nie mowi co ma robic po prostu robimy wszystko jak bysmy czytali sobie w glowach mam 2 malych dzieci pokochał strasznie traktuje je jak własne.Powtarzalam sobie ,ze to moj aniol stróż ktory sie zjawil nagle i pomogl wyjsc z depresji nauczyl sie smiac w koncu pierwszy raz poczulam ze cos mi ktos dal w tym ciezkim moim zyciu bylam latami bita kopana a przede wszystkim psychicznie znecania bylam odizolowana od swiata znajomych az w koncu uwiezylam ze tak sie zyje.Wczoraj pod wplywem alkoholu wyzwal mnie od dziw.. szma.. kur... ze mam kogos itp byla.tak naprawde nasza pierwsza klutnia mowil rozne rzeczy o mnie takie jak ta osoba ktora mnie zniszczyla bila wyzywala.moj maz wie o wszystkim nie mam tajemnic ufalam mu z całego serca to byla jedna osoba na tym swiecie ktora mnie rozumiała i nagle moj maz zrobil to samo co byly nie umiem zadac sobie pytania dlaczego nigdy nie dalam powidow do zazdosci bylam szczera mowilam o wszystkim dbam o dom o dzieci o obiawiazki nie ma dnia zebym zaniedbala co kolwiek padalam na twarz a robilam .wiedzial ze zawsze swieta jakiekolwiek spedzalam sama bez rodziny przyjaciol czy sylwester wakacje itp.nauczylam sie zyc sama z obowiazkami ze szkola lekcjami zakupami itd nagle jak.sie zjawil we wszystkim.mi pomagal i nagle czar prysl zaczelismy w jednej sekundzie rozmawiac jak wrogowie jak bysmy sie nienawidzili no.i wyprowadzil sie do teraz mnie tyra w sms .Czy jest w ogole szansa zeby moj maz byl taki jaki byl .Nie wyobrażam sobie zycia bez niego ale czuje zlosc nienawisc i ciagle pytanie dlaczego znowu ja.Znowu depresja wrocila nie chec do zycia mysli samobojcze itd

Witam, rozumiem że jest Pani w trudnej sytuacji. Pani mąż zachował się wobec Pani jak poprzedni partner, powróciły wspomnienia. Proszę pamiętać że jest Pani silną kobietą. Proszę skorzystać z pomocy psychologicznej aby otrzymać wsparcie. Ważne aby porozmawiała Pani o całej sytuacji, o możliwej przyczynie zachowania męża, jakie ma Pani możliwości wpływu. Może Pani otrzymać szybką pomoc w ośrodku interwencji kryzysowej lub zadzwonić na numer telefonu zaufania np. 116 123.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt i za zaufanie :)

Nie napisała Pani, czy w okresie przemocy, za Pani słowami:
"... ze bylam znecana psychicznie i fizycznie... ." w Pani życiu małżeńskim korzystała Pani ze specjalistycznego wsparcia/terapii?

Z zaprezentowanej przez Panią relacji, wnioskuję, że znana Pani wcześniejsza Pani historia osobista, jakby powtórzyła się....

Z Pani opisu wynika, że nauczyła się Pani samodzielnie (doskonale) radzić Sobie..., czasami (aż) ponad miarę, za słowami Pani:
"... dbam o dom o dzieci o obiawiazki nie ma dnia zebym zaniedbala co kolwiek padalam na twarz a robilam ... ."

Z Pani przekazu, domniemam, że jakaś część Pani może mieć trudność, z zadbaniem o siebie, o Swoje potrzeby.

Podsumowując, zachęcałabym Panią do rozważenia, by podjąć psychoterapię, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty, by mogła Pan zrozumieć własne mechanizmy funkcjonowania, by te stare mogła Pani zastąpić nowymi, które by Pani służyły.

Już dzisiaj może Pani skontaktować się telefonicznie, z bezpłatnym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym codziennie, w godz. 14.00-22.00, gdzie uzyska Pani potrzebne wskazówki/wsparcie oraz pomoc specjalistyczną, m. in. psychologiczną.

Gdyby miała Pani życzenie, zapraszam Panią serdecznie do rozmowy (na sesję) via Skype/via Messenger.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani teraz najbardziej potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605