Długotrwałe plamienie podczas przyjmowania doustnej antykoncepcji hormonalnej

Witam, moje pytanie odnośnie antykoncepcji czy jest normalne plamienie prawie przez cały miesiąc ? A zażywam Novynette 1 opakowanie i zaczynam od jutra kolejne. Dodatkowo jeżeli brałam je o godz 9:00 rano to czy powinnam brać je znów o tej samej godz czy 12 godz później czyli o 21?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Plamienia są możliwe w trakcie pierwszych trzech cykli. Można zmodyfikować godzinę przyjmowana tabletek. Warto jednak nie dochodzić to granicy 12 godzin, tak więc 12-15 godzina są optymalne.